75. ročník

Mezinárodních folklorních setkání "Gorolski Święto"
5. 8. - 7. 8. 2022

GOROLSKI ŚWIĘTO - Online přenos - Neděle 7. srpna 2022, od 10:00


KUCHAŘSKÁ SOUTĚŽ

V zájmu ochrany, zachování, posílení a propagace regionálního kulinářského dědictví vyhlašuje Izba Regionalna im. Adama Sikory MS PZKO v Jablunkově první ročník soutěže o Nejlepší tradiční pokrm Trojmezí "KAPUSTA, DYMBOWO PRZICIEŚ".

Pravidla a podmínky soutěže zde:

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ
Regionální kulturní středisko v městě Bielsko-Biała pořádá během 59. Týdne beskydské kultury (TKB) fotografickou soutěž, která svým rozsahem pokrývá všechna místa, kde se letošní festival koná.

Soutěž je určena pro amatérské fotografy. Autoři starší 13 let mohou svá díla přihlašovat od 30. července do 8. srpna ve třech hlavních kategoriích: NA PÓDIU TKB, V HLEDIŠTI TKB, TKB V ULICÍCH a v doplňkové kategorii: ARCHIV TKB.

Fotografie spolu s přihláškou zašlete na adresu konkurstkb@gmail.com. Regionální kulturní středisko udělí cenu fotografiím, které budou interpretovat témata jednotlivých kategorií nejzajímavějším způsobem, kreativně, s vysokou estetickou hodnotou a technickou úrovní. Nejzajímavější fotografie budou k vidění na posoutěžní výstavě v Regionálním kulturním středisku v Bielsku-Białej. Podrobné informace o soutěži najdete na webu tkb.art.pl v záložce „aktualności”.

NOVINKA:
V Jablunkovském centru kultury a informací (JACKI) probíhá předprodej vstupenek. Dostupné jsou jednodenní lístky na pátek, sobotu nebo neděli, a také 3-denní vstupenka.

VSTUPENKY

Pátek - 100Kč, Sobota - 300Kč, Neděle - 200Kč

3-denní vstupenka - 400Kč

ZTP, ZTP/P a děti do 10 let v doprovodu dospělé osoby - VSTUP ZDARMA


Aktuality z "Gorolskigo Święta" sledujte na našem Facebooku.

Film o festivalu "Gorolski Święto"